Dziesiąty przypadek koronawirusa w powiecie kościańskim, 4 nowe zachorowania w powiecie gostyńskim i ofiara śmiertelna w powiecie wschowskim

2020-07-30 19:39 TS
koronawirus
Autor: enriquelopezgarre/pixabay.com

Sars Cov-2 w naszym regionie nie odpuszcza.

W powiecie kościańskim zachorował kobieta. Koronawirusem zaraziła się od przebywającego w izolacji domowej chorego domownika. Ten Covid - 19 zakaził się podczas pracy we wschowskim szpitalu. Kobieta jest dziesiątą osobą zarażoną do tej pory w powiecie kościańskim Dobra informacja jest taka, że pozostała 9 osób wyzdrowiało.


Gorzej wygląda sytuacja w powiecie gostyńskim. Ostatniej doby pojawiły się tam 4 nowe przypadki zakażenia. Służby podały, że koronawirus został potwierdzony u 69-letniej kobiety oraz u dwóch mężczyzn - 68-latka i 19-latka. Koronawirusa wykryto również u dziecka. Wszyscy czują się dobrze i przebywają w izolacji domowej. W powiecie gostyńskim od początku pandemii zachorowało 41 osób. 2 osoby zmarły, 13 wyzdrowiało.


Kolejną ofiarą śmiertelną korona wirusa potwierdził SANEPID we Wschowie. To 81-letnia kobieta pensjonariuszka Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego. Seniorka miała choroby współistniejące.