Dwa zabójstwa w powiecie międzychodzkim! Nie żyją 22-latka i 45-latka. Trwa obława za sprawcą!

i

Autor: policja.gov.pl Dwa zabójstwa w powiecie międzychodzkim! Nie żyją 22-latka i 45-latka. Trwa obława za sprawcą!

Na sygnale

Dwa zabójstwa w powiecie międzychodzkim! Nie żyją 22-latek i 45-latka. Trwa obława za sprawcą! [AKTUALIZACJA]

2023-03-30 11:09

Makabryczne doniesienia z powiatu międzychodzkiego. Nie żyją 22-letni mężczyzna i 45-letnia kobieta. Policja prowadzi obławę za sprawcą. Szczegóły zdarzeń są wstrząsające!

Zabójstwo w Muchocinie

Do makabrycznych zdarzeń w powiecie międzychodzkim doszło w środę (29 marca) późnym popołudniem. - Na terenie miejscowości Muchocin wybuchł pożar w mieszkaniu. Po zgłoszeniu okazało się, że było to podpalenie, a wewnątrz mieszkania znaleziono zwłoki 22-latka – powiedział PAP rzecznik wielkopolskiej policji mł. insp. Andrzej Borowiak. Dodał, że charakter obrażeń ujawnionych na zwłokach mężczyzny wskazywał, że doszło do zabójstwa.

Zabójstwo w Międzychodzie

To jednak nie koniec dramatycznych wydarzeń. - Sprawca zrabował samochód tego 22-latka i uciekł. W międzyczasie otrzymaliśmy informację o drugim zabójstwie – w Międzychodzie została zamordowana, też w swoim mieszkaniu, 45-letnia kobieta – przyznał Borowiak.

Trwa obława za 24-latkiem

Rzecznik wielkopolskiej policji powiedział, że obecnie trwa obława za 24-letnim sprawcą. Poszukiwany mężczyzna porzucił samochód niedaleko Międzychodu, w kompleksie leśnym i tam prowadzone są poszukiwania. Działania miejscowych policjantów wspierają funkcjonariusze z Poznania.

AKTUALIZACJA czwartek (30 marca), godz. 10:00 Zabójca opuścił szpital psychiatryczny?

Borowiak powiedział w czwartek PAP, że policjanci nadal prowadzą poszukiwania sprawcy. Potwierdził informacje podawane przez lokalne media, że poszukiwany przebywał wcześniej w szpitalu psychiatrycznym. - Nie zbiegł z niego, po prostu skończył się tam jego pobyt i kilka dni temu opuścił placówkę - zaznaczył Borowiak.

Rzecznik wielkopolskiej policji zaznaczył, że dla dobra prowadzonych działań nie poda szczegółów dotyczących poszukiwań. - Jeżeli są prowadzone działania pościgowe, to nie podaje się ani liczby biorących w nich udział policjantów, ani gdzie się one odbywają, chyba, że jest to konieczne, albo ważne. Ale na ten moment dowodzący akcją nie ujawniają gdzie ten pościg jest prowadzony - podkreślił.

Borowiak przyznał, że na razie nie podjęto decyzji o opublikowaniu wizerunku poszukiwanego 24-latka.

AKTUALIZACJA, godz. 12:00 Policja opublikowała wizerunek podejrzanego

Policja zdecydowała się opublikować wizerunek 24-letniego podejrzanego. To Marcin W. - Wszystkie osoby, które od wieczora 29 marca br. widziały poszukiwanego Marcina W.– proszone są o pilny kontakt z policjantami pod numerem telefonu 887 878 900 lub numerem alarmowym 112 - mówią policjanci.

Aktualizacja, czwartek (30 marca), godz. 21:00 Poszukiwany w rękach policji

Poszukiwany 24-latek wieczorem zgłosił się do komendy policji w Międzychodzie. W najbliższym czasie zostanie on doprowadzony do prokuratury w Poznaniu.

Zabił sąsiadkę za 5 złotych na oczach jej kochanka
Źródło: Podwójne zabójstwo w gminie Międzychód. Sprawca oddał się w ręce policji [AKTUALIZACJA]
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE