Duże straty po pożarze w Sierakowie koło Rawicza. Ogień przeniósł się na dom [FOTO]

2023-01-20 13:07
Duże straty po pożarze w Sierakowie koło Rawicza. Ogień przeniósł się na dom
Autor: KP PSP Rawicz

Pożar wybuchł w budynku gospodarczym i przedostał się na pobliski dom jednorodzinny. W chwili pożaru w domu była kobieta z dzieckiem.

Strażacy zostali wezwani do pożaru przy ul. Szklarniowej wczoraj (19.01.) przed godz. 20:00. W budynku gospodarczym znajdowały się m.in. łatwopalne drewniane palety. Do pożaru doprowadziła prawdopodobnie nieostrożność mężczyzny, który czyścił kocioł centralnego ogrzewania.

I to, co z paleniska zostało wyjęte, pozostawił właśnie w tym budynku w pobliżu materiałów palnych i na skutek tego prawdopodobnie pożar zaczął się rozwijać - najpierw w budynku gospodarczym, a potem objął dach tego budynku i płomienie przedostały się również na znajdujący się w pobliżu budynek mieszkalny - mówi Krzysztof Skrzypczak, z-ca komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Rawiczu.

W wyniku pożaru nadpalona została m.in. drewniana więźba dachowa i ściany domu. Na szczęście nikt nie został poszkodowany, bo kobieta z dzieckiem sami opuścili dom jeszcze przed przyjazdem strażaków.

Straty po pożarze oszacowane zostały na 180 tys. złotych.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE