Duże prace za duże pieniądze. Straż pożarna w Lesznie pochwaliła się remontami

i

Autor: hak

Inwestycje

Duże prace za duże pieniądze. Straż pożarna w Lesznie pochwaliła się remontami [ZDJĘCIA]

2023-09-20 11:17

Wyremontowano budynek i plac manewrowy przy komendzie na ul. Okrężnej oraz zamontowano kolejne panele fotowoltaiczne. Komenda dostała na to w sumie 2 mln złotych.

Nowe wozy, remonty

Pieniądze pochodziły z programu modernizacji Państwowej Straży Pożarnej. Komenda przeprowadziła za nie termomodernizacje budynku warsztatowo-magazynowego oraz boksu garażowego, zamontowała kolejne panele fotowoltaiczne, wymieniła bramę wjazdową i zmodernizowała plac manewrowy z przodu i tyłu budynku głównego. Ten ostatni okazał się najbardziej kosztowny, bo pochłonął blisko 1,4 mln złotych.

- Modernizacja ta polegała tak naprawdę na wymianie nawierzchni tej asfaltowej, kilkudziesięcioletniej, której stan był "średni". Trudno było utrzymać ten plac w należytym porządku i istniało ryzyko, że zaczną robić różne wyrwy. Zostało to wykonane zgodnie z projektem, który został też przygotowany specjalnie pod nasze potrzeby, uwzględniający wagi naszych pojazdów. Oczywiście odpowiednia podbudowa, połączone to również z inspekcją kanalizacji deszczowej, tam gdzie to wymagało to ta kanalizacja również została wymieniona - mówi Sebastian Kozłowski, komendant Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lesznie.

Zmienił się też nieco wygląd terenów zielonych przed wejściem do budynku komendy. Strażacy nie będą musieli już przycinać tylu iglaków, bo zastąpiły je niewymagające wielu zabiegów krzewy i trawy.

To właśnie na nowym placu przed komendą odbyło się wczoraj (19 września) oficjalne przekazanie kluczyków do nowego wozu bojowego, jaki otrzymali leszczyńscy strażacy.

Quiz o Krzysztofie Rutkowskim. Jedynie najlepsi z najlepszych zdobędą 10/10!

Pytanie 1 z 10
Kim z zawodu jest Krzysztof Rutkowski?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE