Duża awaria wodociągowa w Lesznie. Na terenie miasta nie ma wody

2022-08-19 9:38
Duża awaria wodociągowa w Lesznie. Na terenie miasta nie ma wody
Autor: hak, Radio Eska

Leszczyńskie wodociągi szukają miejsca awarii i zapewniają, że źródełko wody dla miasta nie wyschło.

Pierwsze zgłoszenia o braku wody w kranach lub słabym jej ciśnieniu mieszkańcy zaczęli sygnalizować ok. godz. 8:30. Informacje napływały praktycznie z całego miasta, m.in. z osiedli Zatorze, Gronowo, Rejtana i centrum miasta.

Zlokalizowano już miejsce awarii na magistrali. Proszę o cierpliwość, służby cały czas pracują i robią wszystko, żeby te dostawy wody przywrócić jak najszybciej - mówił Radiu Eska Rafał Zalesiński, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Lesznie.

Wodociągi zapewniają, że wody w mieście nie brakuje. Mimo, że od dawna mamy suszę i częste upały.

Nie brakuje i nie będzie brakować - zapewnia R. Zalesiński. - Tu chodzi o awarię na dużej średnicy na magistrali, która spowodowała od razu gwałtowny spadek wody. Jeśli jest gwałtowny wypływ wody w jakimś miejscu to nasze stacje uzdatniania wody muszą ograniczyć produkcję, żeby nie marnować wody i nie powodować strat.

Aktualizacja (godz. 10:05):

"Miejsce poważnej awarii na magistrali wodociągowej zlokalizowane. Awaria wystąpiła w rejonie Rodzinnych Ogrodów Działkowych im. Mariana Buczka przy wiadukcie. Obszar pomiędzy ul. Polną, Łąkową i Kasprowicza. Dział Eksploatacji pracuje nad zamknięciem zasuw i wyłączeniem tego rejonu, aby przywrócić dostawy wody w pozostałej części miasta" - informuje na fb Wodociagi Leszczyńskie.

Smolasty ODGRZEWA 20-letnie Wilki | ESKA XD - Ale to już było! #55
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE