Długa lista zarzutów dla 35-latka z Leszna. Oszukiwał na urządzeniach do poprawy urody

i

Autor: pexels

Na sygnale

Długa lista zarzutów dla 35-latka z Leszna. Oszukiwał na urządzeniach do poprawy urody

2024-04-03 10:41

12 zarzutów usłyszał już 35-latek z Leszna, który oferował do sprzedaży urządzenia wykorzystywane w medycynie estetycznej. Urządzenia nie docierały do klientów wcale, albo były tak kiepskie, że do niczego się nie nadawały.

"Beauty" oszustwa

Pierwsze zgłoszenia o oszustwach przy sprzedaży urządzeń zaczęły docierać do leszczyńskiej policji pod koniec ubiegłego roku.

- Z zawiadomień wynikało, że klienci za pośrednictwem strony internetowej jednej z firm działających w regionie leszczyńskim zamawiali oferowany do sprzedaży sprzęt, wpłacając na jego zakup zaliczki lub opłacając z góry całość zakupu. Niestety, towar do nich w ogóle nie docierał lub był tak słabej jakości, że nadawał się jedynie do zwrotu albo reklamacji. Były to m.in. lasery, urządzenia do regeneracji skóry i mięśni lub redukcji tkanki tłuszczowej - mówi Monika Żymełka, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lesznie.

Policjanci ustalili, że właścicielem nieuczciwej firmy jest 35-letni mieszkaniec Leszna, mieszkający w Katowicach. Jego klientami były osoby z Polski i z zagranicy.

- Przez klika miesięcy policjanci zebrali obszerny materiał dowodowy, przesłuchali wielu świadków i pokrzywdzonych, także spoza granic Polski. Ostatecznie, 24 marca br. policjanci zatrzymali 35-letniego właściciela firmy i ogłosili mu wstępnie 12 zarzutów oszustw na łączną kwotę ponad 300 tysięcy złotych. Mężczyzna działał w ten sposób od 2019 roku. Sprawa jest rozwojowa i ilość ogłoszonych podejrzanemu zarzutów prawdopodobnie ulegnie zwiększeniu - dodaje M. Żymełka. 

35-latek ma policyjny dozór, zakaz opuszczania kraju i "nakaz powstrzymania się od prowadzenia działalności gospodarczej". Grozi mu do 8 lat więzienia.

Słynny "polski hydraulik" jest dziś modelem plus size. Co wiadomo o Piotrze Adamskim?

Teksty z tych komedii bawią do łez! Sprawdź, jak dobrze je pamiętasz. Tylko ekspert zyska 10/10 [QUIZ]

Pytanie 1 z 10
„Kto ma zmieniarkę, ten ma władzę”