Dlaczego na ulicach Leszna jest ciemno?

2021-09-24 10:52
Dlaczego na ulicach Leszna jest ciemno?
Autor: hak, Radio Eska Tak wyglądało miasto w czwartek kilka minut po godz. 19:00

Rano latarnie wyłączają się, gdy jeszcze panuje mrok i późno włączają wieczorem. Dla porannych i wieczornych kierowców to często nawet kilkadziesiąt minut jazdy po mieście po ciemku. W takich warunkach może być trudno zauważyć w porę pieszych czy rowerzystów.

Oświetlenie uliczne w Lesznie działa na tzw. zegar astronomiczny, kierujący się wschodami i zachodami słońca. Inteligentny system ma jednak pewną wadę.

Takie wrażenie, że lampy już powinny się palić, a one się nie palą - tutaj też mają warunki atmosferyczne znaczenie. To bardzo inteligentny system włączania i wyłączania światła. Aczkolwiek program nie przewiduje zachmurzenia, bądź też słonecznego, takiego jasnego i bezchmurnego dnia. I nie można maszyny tak zaprogramować, żeby ona "wiedziała", że niebo jest zachmurzone lub jasne - wyjaśnia Dominik Kaźmierczak, kierownik Miejskiego Zarządu Dróg w Lesznie.

Kierownik MZD zapowiedział, że zleci pracownikom kontrolę systemu włączania świateł.

Jeśli będzie trzeba wprowadzić korektę to ta korekta zostanie wprowadzona. W mojej ocenie szczególnie ta ranna - dodaje D. Kaźmierczak.

Miejmy nadzieję, że przy zapowiadanych podwyżkach prądu miasto nie będzie zmuszone do wyłączania świateł.

Oświetlenie ulic kosztuje miasto ok. 2 mln złotych rocznie. Na terenie Leszna jest ok. 7500 punktów oświetleniowych.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE