Derby

Derby dla Leszna

2022-11-28 14:08

I-ligowe derby szczypiotnistów dla Real Astromal Leszno. Mecz z Tęczą Folplast Kościan nie zawiódł, bo działo się w nim bardzo wiele.

I połowa wcale nie zapowiadała zwycięstwa gospodarzy. Ci rozpoczęli niemrawi i mało skutecznie. Pierwszą bramkę zdobyli dopiero w 6 minucie. Tęcza prowadziła chwilami nawet różnicą 4 bramek. Gospodarze niwelowali straty i po 30 minutach byli wciąż na minucie, ale już tylko o jedną bramkę.

Po zmianie stron szybko wyrównał Napierkowski, ale Tęcza znów uciekła, tym razem na trzy trafienia. Real Astromal to co najlepsze zostawił jednak na koniec. Końcówka należała do nich. W 55 minucie gospodarze prowadzili jednym trafieniem, w ostatnich akcjach dołożyli kolejne bramki, co zapewniło im triumf 31:27.

Najskuteczniej w zespole z Leszna zagrali Kamil Napierskowski oraz Piotr Łuczak, którzy zdobyli po 9 bramek. Po drugiej stronie barykady najskuteczniejsi byli Damian Krystkowiak oraz Daniel Olejnik, którzy trafili do bramki leszczynian po pięć razy.