​Derby były zacięte, ale...   Koszykarska środa w Kościanie

​Derby były zacięte, ale... Koszykarska środa w Kościanie

2021-10-21 9:19

W środowy wieczór w Kościanie doszło do koszykarskich II-ligowych derbów. BASKET Club Obra podejmowała Rycerzy Rydzyna. Goście byli uważani za faworyta, a jak było w rzeczywistości?

Derby nie rozczarowały. Przed tym spotkaniem obie drużyny legitymowały się takim samym bilansem, czyli trzema zwycięstwami i jedną porażką. Co ciekawe Obra wszystkie zwycięstwa odniosła na wyjazdach. U siebie przed derbami zagrała raz i zdecydowanie przegrała z zespołem z Kątów Wrocławskich. Derby przyniosły mnóstwo emocji. Obra rozpoczęła lepiej, ale potem bardzo długo trwała zacięta walka, a prowadzenie przechodziło z rąk do rąk. Tak było jeszcze do połowy II kwarty. Potem serię 0:13 odnotowali gości, którzy odskoczyli na 9 punktów, a do przerwy mieli 6 oczek więcej.

Potem ta przewaga rosła jeszcze bardziej. Na początku IV kwarty zrobiło się aż 18 punktów różnicy na korzyść zespołu z powiatu leszczyńskiego po wsadzie Nawrockiego. Obra jednak się odrodziła i zaczęła gonić. Sygnał do ataku dał Kiszka, który dwa razy trafił za 3 punkty. Na niespełna 2 minuty przed końcem po trafieniu Ciążkowskiego przewaga Rycerzy zmalała do ledwie 4 punktów. Goście przetrzymali jednak napór, zachowali spokój, bo za chwilę trafił Samolak, a Chanas wykorzystał trzy rzuty wolne i było po meczu. Ostatecznie po ciekawej końcówce BC Obra Kościan uległa Rycerzom Rydzyna 79:87.

Punkty dla BC Obry zdobywali: Ciążkowski 16 (8 zb), Kaczmarek 16, Krówczyński 14 (2x3), Kiszka 10 (2x3), R.Milczyński 8, Konieczny 5, Kin 5, Rybakowski 3, Hebdzyński 2.

Punkty dla Rycerzy: Sanny 24, Samolak 19, Chanas 17, Sz.Milczyński 12 (15 zb), Nawrocki 6, Kasiński 4 (9 zb), Sobiech 3, Janowicz 2, Domagała 0