Czy pływalnia Akwawit znów będzie czynna? Od jej zamknięcia minęły dwa lata

2020-02-19 13:26
Czy pływalnia Akwawit znów będzie czynna? Od jej zamknięcia minęły dwa lata
Autor: hak, Eska Leszno

Prezydent miasta Łukasz Borowiak prowadzi rozmowy z właścicielką obiektu w sprawie zakupu basenu. Pływalnia jest częścią Centrum Konferencji i Rekreacji Akwawit, którego właścicielem jest Danuta Gudzowaty. Basen został zamknięty 1 stycznia 2018 roku, bo przynosił straty.

Woda została spuszczona, a obiekt wystawiony na sprzedaż. Już wtedy miasto rozmawiało z właścicielką o najmie lub pierwokupie basenu. Jednocześnie prezydent zaczął rozważać budowę nowej pływalni. Sprawa wydawała się przesadzona po raporcie specjalnej komisji miejskiej ds. Akwawitu. Uznała, że stan obiektu jest katastrofalny, a remont nieopłacalny. Jak się okazuje, sprawa Akwawitu nie jest jeszcze zamknięta. Prezydent miasta jest zainteresowany zakupem obiektu. Rozmowy są na wstępnym etapie.

- Trwają rozmowy na temat ewentualnych planów zakupu - mówi Paulina Janowicz z Biura Prasowego Urzędu Miasta w Lesznie. - Strony ustaliły, że na razie nie podają żadnych szczegółów oraz stawek. 

Akwawit był pierwszym aquaparkiem w Polsce. Działał przez 25 lat.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE