Były prezes Metaliki Recykling w Rawiczu pozostaje w areszcie

i

Autor: Fb Kolejarz Rawicz

Sprawa kryminalna

Były prezes Metaliki Recycling w Rawiczu pozostaje w areszcie

2024-05-21 10:46

Sąd na wniosek prokuratury przedłużył Sławomirowi K. areszt o kolejne 3 miesiące. Podejrzany jest m.in. o udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się gospodarką odpadami. Jego lista zarzutów obejmuje już ponad 1200 czynów!

Sławomir K. został zatrzymany pod koniec listopada ubiegłego roku. Usłyszał zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz poświadczania nieprawdy w dokumentach, dotyczących przekazywania i transportowania odpadów.

- Tymczasowe aresztowanie wobec podejrzanego Sławomira K. zostało przedłużone do 31 sierpnia 2024 roku, decyzją Sądu Okręgowego w Płocku.  Postanowienie o przedstawieniu zarzutów obejmuje w chwili obecnej i 1211 pojedynczych czynów, które prokurator zarzucił Sławomirowi K. - mówi Krzysztof Bukowiecki, rzecznik prasowy Prokuratury Regionalnej w Łodzi.

W wątku sprawy, w której występuje Sławomir K. zarzuty usłyszały ostatnio kolejne cztery osoby, Stephan A., udziałowiec rawickiej firmy i Przemysław R. ps. Baranina, odpowiedzialny za kontakty z kontrahentami oraz Magdalena P. i Anna S., pracownice biurowe. Obaj mężczyźni zostali aresztowani, wobec Magdaleny P. prokurator zastosował dozór policji.

- Postępowanie, w którym występuje Sławomir K. jest jednym z wątków dużego postępowania, które jest prowadzone w Prokuraturze Regionalnej w Łodzi. W chwili obecnej występuje tutaj 69 podejrzanych. Badaniem jest objętych działalność 700 podmiotów, które zajmowały się gospodarowaniem odpadami. Całe śledztwo dotyczy podejrzenia funkcjonowania na terenie całego kraju kilku grup przestępczych, których przedmiotem działalności było m.in. popełnianie przestępstw związanych z nieprawidłowym gospodarowaniem odpadami, w tym odpadami niebezpiecznymi - mówi prokurator L. Bukowiecki.

***

8 maja na terenie składowiska odpadów w Rawiczu prowadzonego przez firmę wybuchł wielki pożar. Akcja gaśnicza trwała ponad 30 godzin.

Marszałek Województwa Wielkopolskiego cofnął firmie z urzędu bez odszkodowania pozwolenie na prowadzenie działalności, z obowiązkiem usunięcia zmagazynowanych odpadów w terminie 6 miesięcy, tj. do 21 września br.

Najbrutalniejszy napad w historii Polski