Były instruktor nauki jazdy z Leszna usłyszał wyrok

i

Autor: hak, Radio Eska

Miał 225 zarzutów

Były instruktor nauki jazdy z Leszna usłyszał wyrok

2023-03-21 13:18

60-latek został skazany na 4 lata i 8 miesięcy więzienia za fałszowanie dokumentów. Sąd orzekł też m.in. przepadek zarobionych na tym procederze pieniędzy na rzecz Skarbu Państwa.

Robił to latami

O sprawie informowaliśmy blisko rok temu. 60-latek miał postawionych 225 zarzutów fałszowania dokumentów. Na tym procederze, który trwał 6 lat, zarobił ponad 126 tys. złotych.

Przestępstwa polegały na tym, że oskarżony działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej i będąc upoważnionym przez kierownika ośrodka szkolenia kierowców, jednego z takich ośrodków na terenie miasta, do wystawiania dokumentów w postaci świadectw kwalifikacji zawodowej dla kursantów, którzy przeszli w tym ośrodku szkolenie, poświadczał w nich nieprawdę o odbyciu przez nich szkoleń okresowych. A te okoliczności miały istotne znaczenie prawne podczas procesu przedłużania uprawnień do kierowania pojazdami powyżej 3,5 tony - mówił Przemysław Grześkowiak, prokurator rejonowy w Lesznie.

Były instruktor nauki jazdy skazany

Kilka dni temu 60-latek usłyszał wyrok.

Sąd skazał oskarżonego za wszystkie zarzucane przestępstwa na kare 4 lat i 8 miesięcy pozbawienia wolności oraz orzekł  wobec oskarżonego środek karny w postaci przepadku na rzecz Skarbu Państwa uzyskanej przez niego korzyści majątkowej. Ponadto orzekł środek w postaci zakazu wykonywania zawodu instruktora nauki jazdy i środek w postaci zakazu prowadzenia działalności gospodarczej i to w zakresie szkolenia, prowadzenia kursów nauki jazdy na okres 5 lat od momentu uprawomocnienia się wyroku - mówi prokurator. 

Wyrok nie jest prawomocny. Prokuratura raczej nie będzie się od niego odwoływać, bo "jest zgodny z oczekiwaniami".

Wobec klientów byłego instruktora toczą się osobne postępowania.

Pierwszy trening Unii Leszno
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE