Byki wjechały do play-off!

2021-08-03 9:36
Falubaz Unia
Autor: AB Jest Play-Off!

Żużlowcy FOGO Unii Leszno wjechali do fazy play-off. W pełnym dramaturgii spotkaniu pokonali w Zielonej Górze Marwis.pl Falubaz Zielona Góra 44:46.

Oba zespoły przystąpiły do meczu w nie najmocniejszych składach. Byki bez Lidseya, gospodarze z kolei bez jedengo z juniorów – Fabiana Ragusa. Obie drużyny toczyły swoja walkę. Falubaz jechał o ligowy byt. Mistrz Polski o fazę play-off. Rozpoczęło się od zaskoczenia, bo Sayfutdinov nie poradził sobie z parą: Zagar – Protasiewicz. Starty szybko jednak wyrównali juniorzy Byków i po dwóch startach mieliśmy remis. Unia poszła za ciosem. Wygrała dwa kolejne wyścigi i zbudowała niewielką, bo 4-punktową przewagę. Zaskakiwała postawa młodego Ratajczaka, a jak natchniony jechał Piotr Pawlicki. Falubaz był cały czas groźny. W pewnym momencie wykorzystał defekt Doylea i zbliżył się na 2 punkty. Tenże sam Doyle wraz z Pawlickim wygrali dobletem bieg 11 i goście odsiągnęli najwyższe, bo 6-punktowe prowadzenie. Falubaz z nożem na gardle gonił wynik i odrobił straty po pierwszym z biegów nominowanych, gdzie zaskoczyć się dali Kołodziej i Doyle. O wszystkim decydował ostatni wyścig, gdzie znów doskonale spisał się Pawlicki. Sayfutdinov stoczył z kolei walkę do ostatnich centymetrów o jakże ważny 1 punkt z Dudkiem. Rywalizację wygrał o centymetry i Byki po pełnym dramaturgii spotkaniu wygrały w Winnym Grodzie 44:46, meldując się w play-off. Falubaz z niepokojem do ostatniej kolejki spoglądał będzie na innych. Wygrana Włokniarza w Grudziądzu da mu ligowy byt, chyba, że sam będzie potrafił triumfować na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu, który jest niezdobytą twierdzą. Dodajmy, że Byki mają jeszcze o co jechać. W ostatniej kolejce podejmą Motor Lublin. Jeśli wygrają różnicą co najmniej 9 punktów, to przeskoczą rywala i do play-off przystąpią nie z czwartego, a z trzeciego miejsca, co pozwoli uniknąć w półfinałach Betard Sparty Wrocław.

Marwis.pl Falubaz Zielona Góra – FOGO Unia Leszno 44:46

Marwis.pl Falubaz: Matej Zagar - 7 (3,1,0,0,3), Max Fricke - 12 (2,2,3,3,2), Piotr Protasiewicz - 10+2 (2*,2,2,2,2*), Mateusz Tonder - 1+1 (0,1*,-,-), Patryk Dudek - 9 (2,3,3,1,0), Nile Tufft - 1 (d,0,1), Jakub Osyczka - 2+1 (1,0,1*), Damian Pawliczak - 2+1 (1*,1)

FOGO Unia: Emil Sajfutdinow - 8+1 (1,1*,2,3,1), Janusz Kołodziej - 7+1 (1,2,1*,3,0), Szymon Szlauderbach - 0 (0,0,-,-), Jason Doyle - 7+1 (1,3,d,2*,1), Piotr Pawlicki - 14 (3,3,3,2,3), Damian Ratajczak - 8 (3,3,2,0,0), Kacper Pludra - 2+1 (2*,u,0), Krzysztof Sadurski - (ns)

Otwarcie Mistrzostw Świata w Akrobacji Szybowcowej w Lesznie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE