Bumper Ball w Koniorze

i

Autor: TS

Sport i rekreacja

Bumper ball w "Koniorze" [ZDJĘCIA]

2023-11-16 11:08

Dzisiaj [16.11] w Zespole Szkół Technicznych w Lesznie odbywa się turniej zorganizowany przez Stowarzyszenie Leszczyński Bank Żywności. W dmuchanych kulach o puchar prezydenta Leszna walczy 11 zespołów ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Turniej Bumper Ball w Zespole Szkół Technicznych w Lesznie zorganizowało Stowarzyszenie Leszczyński Bank Żywności

Widowiskowe zawodny w leszczyńskich szkołach odbywają się już po raz trzeci. Tak jak w latach ubiegłych i w tym roku organizuje je Stowarzyszenie Leszczyński Bank Żywności.

Kochamy animacje, a piłki bumer ball są ich kwintesencją. Pomysł na wykorzystanie piłek mieliśmy kilka lat temu. Systematycznie zaczęliśmy kupować bumper ball'e. teraz mamy ich na tyle dużo, że możemy stworzyć z nich dwie pełne drużyny. Po turnieju w "Koniorze" szkoła zdeklarowała, że wypożyczy od nas te piłki i zorganizuje swoje wewnątrzszkolne zawody - mówi Katarzyna Jaśkowiak, szefowa Stowarzyszenia Leszczyński Bank Żywności.

W turnieju w Zespole Szkół Technicznych w Lesznie bierze udział 11 drużyn ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Najlepsze z nich otrzymają puchary ufundowane przez prezydenta Leszna Łukasza Borowiaka.

Na czym polega gra w bumper ball?

Bumper ball, znany również jako bubble football, to ciekawa i nietypowa odmiana piłki nożnej. Zasady gry są podobne do tradycyjnej piłki nożnej, ale z pewnymi istotnymi różnicami ze względu na noszenie przez zawodników dużych dmuchanych kul. Oto kilka ogólnych zasad gry w bumper ball:

  • Dmuchane kule: Zawodnicy noszą duże, przezroczyste kule, które pokrywają ich górną część ciała, od ramion do kolan. Kule są dmuchane i amortyzują uderzenia, co sprawia, że gra jest bezpieczna i pełna śmiesznych sytuacji.
  • Cel gry: Celem gry jest zdobycie jak największej liczby bramek, wprowadzając piłkę nożną do bramki przeciwnika.
  • Ruchy: Gracze mogą przemieszczać się na boisku, kopnąć piłkę, przewracać przeciwników i blokować strzały, używając swoich dmuchanych kuli.
  • Brak fauli: W bumper ball brak jest tradycyjnych fauli. Ze względu na ochronę dmuchanych kul, kontakt fizyczny jest często elementem gry, co sprawia, że ​​rozgrywka jest bardziej dynamiczna i pełna zabawy.
  • Rotacja zawodników: Ze względu na intensywność i wymagający charakter gry, często wymienia się zawodników na boisku, aby każdy miał szansę uczestniczyć.
  • Elastyczność zasad: Zasady bumper ball mogą się nieco różnić w zależności od organizatora i ustalonych reguł turnieju. W niektórych przypadkach mogą istnieć dodatkowe elementy takie jak ograniczenia czasowe lub specjalne zasady dla bramkarzy.

Gra w bumper ball jest nie tylko emocjonującym wyzwaniem sportowym, ale także zapewnia dużo śmiechu i rozrywki dzięki zabawnym sytuacjom, jakie mogą się wydarzyć z powodu noszenia dmuchanych kuli.

Sprawdź swoją wiedzę motoryzacyjną. Z jakiego kraju pochodzą dane marki samochodów? [QUIZ]

Pytanie 1 z 11
Fiat to marka:
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE