Ręczna

Budują swoją twierdzę

2021-10-18 10:58

Drugie zwycięstwo w I lidze piłki ręcznej odnieśli szczypiorniści Real Astromal Leszno, którzy po raz drugi wykorzystali atut własnego parkietu, pokonując akademików z Zielonej Góry.

Póki co Trzynastka pozostaje twierdzą. Drugi mecz we własnej hali i jest drugi sukces. Gospodarze rozpoczeli mecz z KU AZS Zielona Góra od prowadzenia 3:0 i choć na chwilę streacili koncentrację dając się dogonić, to potem znów byli krok z przodu. Po 30 minutach znów mieli 3 bramki więcej. Po przerwie przewaga wzrosła nawet do 6 bramek. Ta przewaga okazała się już wystarczająca, by odnieść spokojne zwycięstwo 28:23.

Bramki dla Real Astromal zdobywali: Meissner 7, Płaczek 6, Łuczak 5, Frieske 3, Jaszkiewicz 3, Wierucki 2, Napierkowski 2.

Niestety nie popisala się u siebie Tęcza Folplast Kościan, która rozpoczęła sezon bardzo dobrze, ale tym razem została zatrzymana przez ŚKPR Świdnica, przegrywając 29:32. Tęcza jest czwarta w tabeli z dorobkiem 7 punktów, a Real Astromal siódmy, mając punkt mniej.