Budowa łącznika z Gronowa do Ronda Antoniny jednym z priorytetów prezydenta Leszna

2021-10-22 11:53
Rondo Antoniny
Autor: google maps Łącznik z Ronda Antoniny do Gronowa rozładowałby korki na ul. Gronowskiej

Łukasz Borowiak poinformował o uruchomieniu procedury zamówień na przygotowanie dokumentacji kilku ważnych inwestycji drogowych. Nie znaczy to, że te inwestycje zostaną szybko wykonane.

By inwestycyjna machina ruszyła potrzebna jest dokumentacja techniczna. Prezydent Łukasz Borowiak poinformował, że uruchomił procedurę udzielenia zamówień na opracowanie dokumentacji projektowej przebudowy ulic Królowej Jadwigi, Wróblewskiego i Krótkiej, na Gronowie: Skrzetuskiego, Zagłoby i Kmicica, oraz budowę drogi łączącej ulicę Gronowską z Rondem Antoniny. Szczególnie ta ostatnia jest bardzo oczekiwana przez mieszkańców Gronowa. Łącznik rozładowałby notorycznie w godzinach szczytu zakorkowaną ulice Gronowską.

To dopiero pierwszy krok w kierunku realizacji tych inwestycji. Następnym będzie szukanie dofinasowania na nie. Według prezydenta, największe szanse na pozyskanie finansowego wsparcia ma przebudowa ul. Królowej Jadwigi.

Bójka uczennic koło szkoły w Kościanie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE