Ból w klatce piersiowej okazał się nowotworem. Trwa walka o życie Mateusza Matuszaka

2023-01-25 14:08
Mateusz
Autor: siepomaga.pl Mateusz dzielnie walczy o życie.

18-latek z Czerwonej wsi, uczeń Zespołu Szkół Rolniczo-Budowlanych w Lesznie zachorował na mięśniak Ewinga. Rodzina błaga o pomoc w walce z rakiem.

Historia Mateusza poruszyła wszystkich. Zdrowy, wesoły i pełen życia chłopak nagle zachorował na raka. Zniknął ze szkolnych ław ale jego koledzy, nauczyciele, znajomi ale też zupełnie obcy mu ludzie o nim nie zapomnieli. Rozpoczęły się zbiórki pieniędzy. Odbywały się co rusz koncerty, pikniki i festyny.  Uruchomiono e-puszkę, do której do tej pory wpłacono 178 tysięcy złotych. Pieniądze są potrzebne na rehabilitację i leczenie Mateusza - mówi Izabela Warcarek, nauczycielka chłopaka.

Rodzice wynajmują busa żeby zawieść go do Warszawy. Każdy wyjazd kosztuje około tysiąca złotych, a takich wyjazdów są dwa albo trzy w czasie miesiąca. Poza tym bardzo kosztowna jest chemia celowana. Dwie jej dawki są opłacone przez Fundacje "Herosi", której Mateusz jest podopiecznym. Za pozostałe płacą rodzice. Minimum miesięcznie leczenie kosztuje 10 tysięcy złotych. To są ogromne pieniądze.

Mateusz walczy o życie. Dla chorego na raka chłopaka będą zbierane pieniądze podczas charytatywnego koncertu.

Najbliższa okazja by pomóc Mateuszowi będzie w sobotę (28.01). Specjalnie dla niego, w klubie Zakład, o godzinie 17 odbędzie się charytatywny koncert. Wystąpią:

  • The Jazz Hedgehogs
  • Oliwia Staniszewska
  • Kuba Konieczn
  • Amelia Tabaka

Podczas imprezy odbędzie się też licytacja fantów. Bilety cegiełki kosztują 20 złotych.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE