Będzie sprawa w sądzie za głośniki na kościele farnym w Rawiczu

2021-07-20 8:47
Proboszcz rawickiej fary stanie przed sądem. Zakłócał spokój mieszkańcom
Autor: google.com

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska skontrolował głośniki zewnętrzne przy rawickiej farze. Proboszcz parafii pw. Chrystusa Króla i Zwiastowania NMP dostał za nie mandat, ale go nie przyjął. Sprawą zajmie się więc sąd.

O tym, że głośno puszczane z głośników kościoła farnego w Rawiczu niedzielne msze święte przeszkadzają mieszkańcom miasta pisaliśmy na początku roku https://www.eska.pl/leszno/proboszcz-rawickiej-fary-stanie-przed-sadem-zaklocal-spokoj-mieszkancom-aa-46Gx-T4Hg-wFZX.html.

4 lipca delegatura Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Lesznie przeprowadziła kontrolę nagłośnienia zewnętrznego kościoła. O jej wynikach proboszcz parafii poinformował m.in. w internecie.

Poziom emitowanego przez urządzenia nagłośnienia zewnętrznego nie przekracza wyznaczonych norm. Przekazano mi równocześnie informację, że parafii nie wolno używać urządzeń nagłaśniających nawet jeśli nie emitują dźwięku przekraczającego wyznaczone w tej dziedzinie normy. Za używanie przez parafię nagłośnienia zewnętrznego nałożono mandat karny w wysokości 400,- zł. W poczuciu odpowiedzialności za parafię nie przyjąłem tego mandatu, gdyż wiązało by się to z koniecznością wyłączenia urządzeń nagłaśniających teren parafii, które znajdują się tutaj od około 40 lat - czytamy w oświadczeniu ks. Wojciecha Prostaka, proboszcza Parafii pw. Chrystusa Króla i Zwiastowania NMP w Rawiczu.

To będzie już druga sprawa w sądzie z głośnikami na rawickim kościele. Ta pierwsza jeszcze się nie zakończyła.Tymczasem parafia zbiera podpisy pod petycją, żeby nagłośnienie na kościele mogło dalej działać.

*

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

"Peregrinus" Teatru KTO z Krakowa w Lesznie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE