Dożynkowa i Łowiecka będą remontowane dzięki dofinasowaniu z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg

i

Autor: google maps Dożynkowa i Łowiecka będą remontowane dzięki dofinasowaniu z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg

Będą remonty dróg na Międzytorzu i Gronowie. Miasto Leszno dostało na nie dofinasowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg

2023-02-07 14:00

Chodzi o ulice Dożynkową i Łowiecką. Obie inwestycje dostaną 50% dofinasowania z rządowego programu. Samorząd Leszna może zacząć przygotowania do ich realizacji.

Ogromne pieniądze dla Wielkopolski z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg

W 2023 r. do samorządów w całej Polsce na rozwój infrastruktury drogowej trafi ponad 2,6 mld zł. Wliczając środki na 2023 r. to od początku programu łącznie ponad 15,3 mld zł. W tym roku z rządowych pieniędzy Wielkopolska dostanie 233 miliony złotych.

Te środki to realne wsparcie budowy i modernizacji dróg najbliższych mieszkańcom Wielkopolski – dróg gminnych i powiatowych. To dzięki nim będą powstawać nowe inwestycje, nowe miejsca pracy, ale to także nowe możliwości dla biznesu i przede wszystkim podniesienie komfortu życia mieszkańców i poprawa ich bezpieczeństwa na drogach – podkreśla wojewoda wielkopolski Michał Zieliński.

W Wielkopolsce wsparcie rządowe uzyska 150 zadań, w tym 42 powiatowych i 108 gminnych. Łączna wartość środków Funduszu przeznaczonych na dofinansowanie realizacji inwestycji w 2023 r. w Wielkopolsce to 233,3 mln zł, co pozwoli na realizację zadań drogowych na łącznej długości ponad 184 km.

Pieniądze z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg trafią do Leszna

Bezpośrednio do Leszna trafi prawie 2,7 miliona złotych. Nasz samorząd wnioskował o pieniądze na remont ulicy Łowieckiej na Gronowie. Chodzi o odcinek od ulicy Myśliwskiej do ulicy Gronowskiej. Wartość inwestycji to ponad 3,8 miliona złotych. Połowę tej kwoty dostaniemy z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Z tego samego źródła pochodzić będzie dofinasowanie przebudowy ulicy Dożynkowej na odcinku od ulicy Lipowej do torów kolejowych. Roboty maja kosztować 1,45 mil złotych a dofinansowanie wyniesie 725 tys.

David Guetta królem radiowych hitów! Te kawałki z siedmiu płyt są nieśmiertelne
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE