"Alchemia słowa" z Michałem Malinowskim. Warsztaty w Muzeum Okręgowym w Lesznie [AUDIO]

2020-09-16 9:01 hak, Radio Eska
Alchemia słowa z Michałem Malinowskim. Warsztaty w Muzeum Okręgowym w Lesznie
Autor: muzeum.leszno.pl Jan Czesław Moniuszko, "Alchemik"

Pierwsze warsztaty już jutro (17.09.), w dawnej synagodze. Inspiracją do snucia opowieści będą zbiory malarstwa muzeum, a zwłaszcza obraz Jana Czesława Moniuszki pt. "Alchemik". Tytuł warsztatów zaczerpnięto z książki Jana Parandowskiego "Alchemia słowa".

Warsztaty opowieści poprowadzi Michał Malinowski, dyrektor i twórca Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści (MuBaBao), pedagog, pisarz, autor nowatorskich metod opowiadania. Uczestnicy dowiedzą się, jak konstruować historie, poznają różne formy opowiadania, dowiedzą się, jak umiejętnie wykorzystać gest, ruch i dźwięk, aby kupić uwagę słuchacza. Będą pracować nad strukturą, treścią i przekazem historii.

Formuła warsztatów jest autorska pana Michała Malinowskiego. Lista już się zapełnia, także zachęcam, możemy ograniczoną ilość osób przyjąć. Prosimy o szybkie decyzje i rezerwowanie sobie czasu. Te warsztaty służą też temu, żeby otworzyć się, mieć odwagę wypowiedzieć się. Proszę się nie bać  - mówi z uśmiechem Marta Małkus z leszczyńskiego muzeum. 

Pierwsze warsztaty odbędą się 17 września i przeznaczone są dla dorosłych. Drugie spotkanie - dla rodzin lub opiekunów z dziećmi - zaplanowano 19 września. Oba odbędą się w dawnej synagodze przy ul. Narutowicza. Szczegóły na: http://www.muzeum.leszno.pl/strona_PL/archiwa/8302

Warsztaty organizowane są w ramach projektu "Muzeum Jutra. Nasze Muzeum".

Marta Małkus z Muzeum Okręgowego w Lesznie o "Alchemii słowa" i nie tylko
Pęknięcia na sklepieniach Sukiennic

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.