800 złotych miesięcznie w zamian za podjęcie po studiach pracy na terenie powiatu. Powiat leszczyński przyznał stypendium mieszkance Osiecznej

2021-11-23 14:04
Powiatowy Student Plus
Autor: TS O stypendium z powiatu leszczyńskiego ubiegać się może każdy student

O takie finansowe wsparcie starać się mogą wszyscy studenci, którzy spełnią kilka warunków.

Powiat leszczyński stypendia przyznaje od 2020 roku. W tym roku złożono tylko 2 wnioski. Jeden nie spełniał wymogów formalnych, a drugi został przyjęty. 800 złotych miesięcznego wsparcia od powiatu leszczyńskiego, otrzymała Judyta Miedziaszczyk z Osiecznej.

Obecnie jestem nauczycielką w przedszkolu w Lipnie. Kończę studia pedagogiczne na PWSZ w Lesznie. Pieniądze wykorzystam na dodatkowe szkolenia i kursy - mówiła podczas uroczystości wręczenia stypendium, Judyta Miedziaszczyk. 

Stypendium przyznawane jest studentom ostatniego roku, którzy maja średnią co najmniej 4.0. Główny warunek to deklaracja, że po zakończeniu nauki będą pracować na terenie powiatu, co najmniej tak długo, jak stypendium pobierali. Jeśli tego nie zrobią pieniądze będą musieli oddać. Podobny program, na podobnych zasadach realizowany jest w mieście Lesznie - to również inicjatywa radnych Prawa i Sprawiedliwości - podkreślał obecny podczas uroczystości, minister Jan Dziedziczak.

Pomysł jest taki, żebyśmy walczyli o młodych ludzi, którzy wyjeżdżają na studia do dużych miast i tam już pozostają. Chcemy, żeby wrócili do miasta, czy do powiatu i tutaj stanowili w przyszłości elitę - mówił Jan Dziedziczak. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE