1 czerwca rusza Rowerowa Stolica Polski. Leszno planuje z tej okazji specjalne imprezy rowerowe

i

Autor: hak

Rowerowa stolica Polski

1 czerwca rusza Rowerowa Stolica Polski. Leszno planuje z tej okazji specjalne imprezy rowerowe

2024-05-29 12:51

W tym roku kręcić kilometry będzie ponad 140 miast i gmin. W tym po raz kolejny Leszno.

W Lesznie i poza nim

Rowerowa stolica Polski to największa rywalizacja rowerowa w naszym kraju. Leszno przyłącza się do niej po raz kolejny. Będzie można kręcić kilometry samemu, ale także podczas wspólnych imprez.

- 12 czerwca (środa) kręcimy kilometry wokół lotniska, czekają tam na was dodatkowe atrakcje w postaci koncertu znanego i lubianego w Lesznie i nie tylko Taste the Music, darmowy catering i inne atrakcje. 19 czerwca (środa) wzorem żużlowców będziemy kręcić rowerami kółka wokół stadionu Smoczyka. Wtedy uraczy was muzyka znany i lubiany leszczyński DJ INOX - mówi Michał Werwiński z wydziału rozwoju Urzędu Miasta Leszna.

Aby wziąć udział w rywalizacji wystarczy pobrać aplikację Aktywne Miasta, wybrać Leszno i kręcić kilometry dla naszego miasta w dowolnym miejscu na świecie. Ważne, żeby ją uruchomić przed każdą jazdą!

- Rywalizacja potrwa przez cały czerwiec, także zapraszamy do kręcenia kiloemtrow dla Leszna. Śledźcie nasz profil na Facebooku Rowerowa Stolica Polski Leszno, gdzie znajdziecie konkursy, w których będzie można zdobyć mnóstwo rowerowych gadżetów - mówi Aleksandra Michalska, z leszczyńskiego magistratu.

Organizatorzy zaplanowali codzienne rywalizacje i nagrody za największą ilość przejechanych kilometrów oraz nagrody ekstra dla trzech pań i trzech panów z największą ilością przejechanych kilometrów w całym czerwcu.

W 2019 roku, w pierwszym roku zabawy Leszno zajęło 2. miejsce w Polsce, najwyższe w historii swojego udziału.

Miejski Dzień Dziecka w Lesznie

Zbliża się Euro 2024! Sprawdź, jak dobrze znasz historię tego turnieju [QUIZ]

Pytanie 1 z 9
Która reprezentacja wygrała ostatnie Mistrzostwa Europy?