hydraulik

i

Autor: getty images / RightFramePhotoVideo

"Złota rączka dla seniora" będzie dalej kontynuowana

2023-02-24 17:24

Kilkuset seniorów co roku korzysta z pomocy złotej rączki. Akcja "Złota Rączka dla Seniora" przyjęła się w Kraśniku na dobre, a starsi mieszkańcy chętnie z niej korzystają.

Program będzie kontynuowany także w tym roku. Program realizuje Centrum Wolontariatu w Kraśniku, a miasto na ten cel przekazało 50 tysięcy złotych dotacji.

O szczegółach mówi burmistrz Kraśnika, Wojciech Wilk:

Pomysł sprawdził się w poprzednich latach. Jest bardzo dobrze oceniany przez mieszkańców, stąd też decyzja o kontynuacji tego projektu. Podobnie jak poprzednio wykonawcą będzie Centrum Wolontariatu w Kraśniku. Senior może korzystać z pomocy złotej rączki więcej niż jeden raz.  W ramach programu świadczona jest bezpłatna pomoc w nieskomplikowanych pracach technicznych, obejmujących drobne naprawy. Takie naprawy nie wymagające specjalistycznej wiedzy oraz uprawnień o małych nakładach finansowych, bo to jest 30 zł. Jest to maksymalna kwota na zakup części niezbędnej do usunięcia usterki, którą ponosi miasto. Natomiast w przypadku zakupu powyżej tej kwoty to koszty ponosi już sam senior.

Zgłoszenia usterek do naprawy przyjmowane są pod numerem telefonu 724 708 148 od poniedziałku do piątku w godz. 10:00 – 16:00. Chodzi m.in. o takie usługi, jak: wymiana baterii, regulacja drzwi i okien, naprawa spłuczki i cieknącego kranu, udrożnienie zapchanych odpływów, mocowanie luster, karniszy, uchwytów itp. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE