Zima to okres szczególnie niebezpieczny dla osób bezdomnych

2021-01-11 21:00 RS
bezdomny
Autor: pixabay.com

Panujące w Kraśniku niskie temperatury mogą zagrażać naszemu zdrowiu, a nawet życiu. Szczególnie narażone na mróz są osoby bezdomne.

Cezary Pazura zachęca do szczepień

Wiele z nich chowa się przed zimnem w pustostanach, na klatkach schodowych czy w piwnicach. Widząc je, powinniśmy powiadomić policję, straż miejską lub Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Więcej na ten temat mówi rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kraśniku młodszy aspirant Paweł Cieliczko:

Kiedy napotkamy taką sytuację, informujmy o tym. Na pewno zostaną skierowani tam funkcjonariusze, którzy będą starali się pomóc, a przynajmniej zweryfikują, co tam się dzieje i czy ta pomoc jest potrzebna. Każdy, kto zdecyduje się na pomoc, może na nią liczyć, a funkcjonariusze kraśnickiej komendy na pewno zaproponują ośrodek, w którym można znaleźć ciepłe schronienie, posiłek i nocleg.

Policjanci, strażnicy miejscy oraz pracownicy MOPS regularnie patrolują znane im miejsca przebywania osób bezdomnych. Ze względu na to, że często zmieniają oni jednak miejsce pobytu, zgłoszenia od kraśniczan są niezwykle ważne.