Zbierają nakrętki, aby pomóc pogorzelcom z Dzierzkowic-Zastawia

2021-04-06 8:32 Artur Mazurek
Serce Pomocy Dzierzkowice
Autor: Gmina Dzierzkowice

Powiat Kraśnicki wypełnia się czerwonymi serduszkami. Gmina Dzierzkowice jest kolejnym miejscem gdzie znajdziemy duży metalowy pojemnik na plastikowe nakrętki. 

"Serce pomocy" w Dzierzkowicach znajduje się tuż przy urzędzie gminy. Zebrane w nim korki trafią do recyklingu, a dochód będzie przekazany rodzinie z Dzierzkowic-Zastawia, która straciła w pożarze dorobek życia. Przypomnijmy, że pożar strawił cały dom trzyosobowej rodziny, która na razie zamieszkała w lokalu zastępczym udostępnionym przez gminę. Razem ze Stowarzyszeniem "Wokół Dzierzkowic" i miejscowym ośrodkiem pomocy społecznej samorząd rozpoczął zbiórkę pieniędzy na odbudowę domu.

Mieszkańcy regionu chętnie włączają się w pomoc poszkodowanej rodzinie. Chętni chcą przekazać między innymi pralkę, telewizor czy komputer do zdalnej nauki. Znaleźli się nawet architekci, którzy przygotują projekt nowego domu. Chętni mogą pomóc rodzinie poprzez zbiórkę plastikowych korków, albo nie wychodząc z domu poprzez wpłaty na konto o numerze: 11 8717 1019 2004 4001 1111 0005. Wszystkie pieniądze od darczyńców zostaną przekazane poszkodowanym.