Wiemy już, kto wygrał przetarg na przebudowę kraśnickiej krytej pływalni

2020-11-18 13:49 RS
podpisanie umowy
Autor: Facebook/Wojciech Wilk - Burmistrz Miasta Kraśnik

Kraśnicki Ratusz rozstrzygnął przetarg na przebudowę krytej pływalni Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Konkurs wygrała firma MAX-BUD, która dokona modernizacji basenu za prawie 20,8 miliona złotych.

Kiedy powrót do szkół? Koniec zdalnego nauczania

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Wkład miasta będzie wynosił niewiele ponad 25% tej kwoty. Pozostałą część pokryją dwa dofinansowania – 12 milionów złotych ze środków Unii Europejskiej oraz 3 miliony z Ministerstwa Sportu. Więcej na temat tego, jak zmieni się kraśnicka pływalnia, mówi burmistrz miasta Wojciech Wilk:

Znajdą się tam trzy baseny z hydromasażami i jacuzzi. Została zaprojektowana strefa rekreacyjna dla najmłodszych dzieci, składająca się z brodzika z zabawkami wodnymi, zjeżdżalni, pulsujących wodą armatek. Będzie tam również sauna sucha i mokra dla 6-8 osób. Oczywiście znajdą się tam także: pokoje, szatnie dla trenerów i zawodników, poczekalnia, pomieszczenie przeznaczone na kawiarenkę.

Przebudowana zostanie także niecka basenu 25-metrowego basenu, tak ab dostosować ją do obowiązujących przepisów Światowej Federacji Pływackiej. Pozwoli to organizować w Kraśniku zawody na szczeblu co najmniej wojewódzkim. Pływalnia MOSiR ma zostać oddana do użytku w czerwcu 2022-ego roku.