Wojewoda lubelski Lech Sprawka

i

Autor: MTK zdjęcie archiwalne

Wicedyrektor w urzędzie wojewódzkim straci stanowisko. Bo za szybko podpisał dokument

2023-03-14 17:58

Andrzej Gumieniczek nie będzie już wicedyrektorem wydziału infrastruktury w lubelskim urzędzie wojewódzkim. Wojewoda zapowiedział, że odwoła go ze stanowiska po tym, jak podpisał dokument bez uzgodnienia.

Sprawa jest związana z Górkami Czechowskimi i piątkową konferencją prasową, podczas której Lech Sprawka poinformował o tym, że zaskarżył wyrok WSA do wyższej instancji. Brał w niej udział Andrzej Filipowicz z Lubelskiego Alarmu Smogowego i przeciwnik zabudowy spornego terenu. Niedawno złożył do wojewody wniosek o wstrzymanie budowy kolejnych ścieżek na Górkach Czechowskich i podczas spotkania Sprawki z mediami zapytał o to, kiedy można spodziewać się decyzji. Wojewoda zapowiedział, że kwestia jest analizowana, ale w tym samym czasie Andrzej Gumieniczek podpisywał odmowę wstrzymania budowy.

– Nie ulega wątpliwości, że to, co wydarzyło się w piątek, prawdopodobnie w czasie trwania konferencji, było błędem w funkcjonowaniu urzędu. To postanowienie nie powinno być podpisane bez uzgodnienia ze mną. Jest to ewidentny błąd urzędnika. Zbadamy proces przygotowania decyzji o pozwoleniu na budowę i zostanie podjęta ostateczna decyzja na poziomie wojewody – zapowiedział Sprawka.

Jak dodał, urzędnik przyznał, że nie było to celowe działanie, a pomyłka.

W gąszczu wielu dokumentów podpisał jeden z nich, nie analizując, czy powinien to skonsultować z wojewodą, czy skorzystać ze swoich uprawnień – stwierdził Sprawka.

Górki Czechowskie – wyrok

W piątek Lech Sprawka poinformował, że złożył skargę kasacyjną do Najwyższego Sądu Administracyjnego w sprawie Górek Czechowskich. Według niego Wojewódzki Sąd Administracyjny błędnie uznał, że miasto dobrze wyważyło interes publiczny i prywatny, a także, że nie wziął pod uwagę argumentów strony społecznej.

Do tej decyzji odniósł się właściciel terenu, czyli spółka TBV. Stwierdził, że „decyzja wojewody przyśpiesza i uprawdopodabnia skorzystanie przez spółkę z prawa odkupu i powrotu wcześniej przekazanego miastu za 1 zł terenu o powierzchni 75 ha do spółki TBV, co uniemożliwi korzystanie z tego terenu przez mieszkańców Lublina”.

Szukamy wiosny w lubelskim skansenie!

Źródło: Wicedyrektor w urzędzie wojewódzkim straci stanowisko. Bo za szybko podpisał dokument
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE