W Kraśniku rozpocznie się wędrówka szlakiem miejsc opisanych przez Singera

2021-07-15 22:17
Śladami Singera
Autor: Fundacja Sztukmistrze

Po dwuletniej przerwie do Kraśnika wraca Festiwal Śladami Singera. W naszym mieście rozpocznie się wędrówka szlakiem miejsc opisanych przez noblistę Isaaca Baszewisa Singera. Poza Kraśnikiem, Festiwal odbędzie się także w 12 innych miastach regionu między innymi Lublinie czy Biłgoraju.

 Jak to będzie wyglądało w naszym mieście? Festiwal rozpocznie się w piątek 16 lipca. Od godziny 17 będziemy mogli zobaczyć specjalną instalację artystyczną połączoną z promocją gazety festiwalowej. To znajdziecie na kraśnickim rynku.

Od 18 będzie możliwość zwiedzenia synagogi z przewodnikiem. Potem w tym miejscu o godzinie 20 zobaczymy spektakl literacko-muzyczny.

Z kolei w sobotę w Centrum Kultury i Promocji o godzinie 12 ukaże się projekcja telewizyjnej adaptacji spektaklu teatralnego "Opowiadania dla dzieci", a o 20 na kraśnickim rynku spektakl plenerowy w wykonaniu artystów Fundacji Sztukmistrze.

W razie niesprzyjających warunków pogodowych spektakl plenerowy odbędzie się w CKiP. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE