Szkoły miejskie w Kraśniku zostały zamknięte. To w ziązku z zagrożeniem koronawirusa

2020-03-11 8:30
Szkoły miejskie w Kraśniku zostały zamknięte. To w ziązku z zagrożeniem koronawirusa
Autor: DarkoStojanovic

W samym Kraśniku jeszcze nie stwierdzono przypadku zarażenia się koronawirusem, jednak już dzisiaj odwołane są zajęcia we wszystkich szkołach miejskich.

Burmistrz Miasta Wojciech Wilk ogłosił dzisiaj rano na swoim Fanpage, że wraz z dyrektorem Szkoły Państwowej nr 3 podjęto decyzję o zawieszeniu zajęć do kńca tygodnia (13 marca).

Jak czytamy w komunikacie "Powodem tej decyzji jest kontakt, jaki miała jedna z matek ucznia SP nr 3 z zarażonym mieszkańcem Niedrzwicy, o czym dowiedzieliśmy się dziś w nocy. Rodzice uczniów są informowani przez szkołę o zaistniałej sytuacji. Prosimy o nieprzyprowadzanie dzieci do szkoły i świetlicy."

Jak poinformował nas Rzecznik Burmistrza Daniel Niedziałek władze podjęły decyzję o zamknięciu wszystkich szkół podległych pod miasto w związku z pojawieniem się kolejnego przypadku zarażenia koronawirusem w regionie.

Ratusz apeluje do rodziców o zabieranie dzieci z przedszkoli.

Wczoraj pojawił się pierwszy przypadek koronawirusa w województwie lubelskim. Dzisiaj rano Ministerstwo Zdrowia potwierdziło drugi przypadek zakażenia w naszym regionie. Wojewoda apeluje do uczestników i organizatorów imprez:
— Nie należy czekać na decyzję Wojewod , niech sami podejmą decyzję o ewentualnej rezygnacji w obecnym czasie z organizacji wydarzenia — mówi Lech sprawka.


Pierwszy chory w województwie. To mężczyzna po pięćdziesiątce. W poniedziałek zgłosił się on do szpitala w Bełżycach. Obecnie jest w stanie ciężkim. Jego rodzina została przewieziona do SPSK 1 w Lublinie w celu pobrania próbek. Jedna z tych osób była ostatnio we Włoszech na meczu i prawdopodobnie jest nosicielem koronawirusa.

W naszym region potwierdzono drugi przypdaek z koronawirusem. Kobieta została przewieziona z Janowa Lubelskiego. Jak podaje Ministerstwo Zdrowia - pacjentka jest w sile wieku, leży na oddziale zakaźnym w lubelskim szpitalu. W Janowie lubelskim zostały zamknięte szkoły.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE