Artur Jaśkowski - wójt Szastarki

i

Autor: Gmina Szastarka

Szastarka dalej inwestuje w wodociągi. W 2022 roku zmieniały się też drogi czy ośrodek zdrowia

2023-01-31 10:45

Rozbudowa czy budowa nowych dróg to zawsze priorytet inwestycyjny w samorządach. W ubiegłym roku nie było inaczej. Sprawdziliśmy jaki to był rok pod względem inwestycji w gminie Szastarka.

W ubiegłym roku udało się zrealizować inwestycje, które miała na celu poprawę systemu wodociągowego. Nie brakowało też inwestycji drogowych czy takich jak termomodernizacja ośrodka zdrowia.

W 2022 pojawił się problem ze znalezieniem wykonawców do zaplanowanych inwestycji.

O szczegółach mówi Artur Jaskowski, wójt gminy Szastarka:

Widzimy brak zainteresowania ze strony firm, czy też wykonawców, ponieważ kilka przetargów odbyło się, gdzie w ogóle nie było oferentów do tego, aby wykonać taką czy inną inwestycję, mimo tego, że mieliśmy znaczny wkład zewnętrzny. Będziemy starali się w tym roku ponowić te inwestycje. Dołożę wszelkich starań, żeby wyszły.

W tamtym roku udało nam się mimo wszystko zakończyć dwa wodociągi. To bardzo oczekiwane inwestycje przez mieszkańców. Była to pierwsza potrzeba. Czy to w miejscowości Wojciechów, czy też w Polichnie IV. Ponieważ te wodociągi miały kilkadziesiąt lat, wykonywane były w technice dość prymitywnej, bo to były rury azbestowo-cementowe i żeliwne. Awarii dużo, a tym samym niepokój mieszkańców o dostawę wody do domów czy też do zabudowań gospodarczych.

Udało nam się również pozyskać środki na termomodernizację budynku ośrodka zdrowia w Polichnie, co pozwoli nam na zaoszczędzenie na prowadzeniu tego ośrodka w późniejszym czasie, bo wydatki związane z ogrzewaniem będą znacznie ograniczone.

Również udało nam się zmodernizować dwie drogi w całości Majdan Obleszcze i Huta Józefów, co też w jaki sposób poprawi komfort i bezpieczeństwo podróżowania mieszkańców tamtych miejscowości.

Pomimo, tego że nie udało się zrealizować wszystkich planów na 2022 rok to gmina Szastarka będzie chciała kontynuować te inwestycje w roku obecnym. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE