Startuje nowy ośrodek kultury. Najmłodsi kraśniczanie będą mogli skorzystać z wielu atrakcji

2020-07-02 9:02 Agnieszka Niećko
Startuje nowy ośrodek kultury. Najmłodsi kraśniczanie będą mogli skorzystać z wielu atrakcji
Autor: Niebieski Młyn

Wraz z sobotnim ( 4 lipca) otwarciem nowego ośrodka kultury w Kraśniku Niebieski Młyn ruszają pierwsze wakacyjne zajęcia dla najmłodszych. Dzień później dzieciaki z Kraśnika mogą wziąć udział w warsztatach i zabawach.

Wśród atrakcji które oferuje Niebieski Młyn Dzieciom jest wystawa "Dobranocka w podróży". Prezentuje ona najpopularniejszych bajkowych bohaterów.

Spotkania warsztatowe prowadzone przez Muzeum Dobranocki w Rzeszowie.

Z atrakcji najmłodsi mogą skorzystać od godzinny 10.00 do 13.00. Na samym początku startuje "Rajd od bajki do dobranocki" czyli warsztat literacko-filmowy z wykorzystaniem wydawnictw, w których swoją karierę rozpoczęli bohaterowie dobranocek.

O godzinie 11.00 rozpocznie się "Włóczęgi z postaciami bajek" to warsztat w formie zabaw i konkursów, na których uczestnicy poznają najpopularniejszych bohaterów animacji i ich przygody. Także wezmą oni udział w konkursie wiedzy oraz obejrzą projekcje dobranocek. W południe wśród atrakcji będzie można wziąć udział w Spacerze kulturalnym z Misiem Uszatkiem, a zajęcia mają na celu uwrażliwić dzieciaki. Jak informuje placówka pomocnikiem będzie miś z oklapniętym uszkiem, znany jako dżentelmen i znawca savoir-vivre'u.

Na koniec warsztat "W głowie się nie mieści", czyli o poznaniu własnych emocji prowadzony przez studio psychologiczne Izabela Nieradko ze Stalowej Woli.

To wszystko już 5 lipca w Kraśniku przy ul Jagiellońskiej 5.