Sezon grzybowy ma się w najlepsze. Jednak lubelski sanepid apeluje

2021-09-12 13:21

Warunki pogodowe dopisują, a zbieracze grzybów z województwa lubelskiego już mówią, że ten rok zapowiada się bardzo dobrze. W lasach w całym regionie mamy wysyp grzybów.

Grzyby można znaleźć w lasach powiatu lubelskiego, lubartowskiego, kraśnickiego, zamojskiego, chełmskiego czy w okolicach Biłgoraja. Jednak lubelski sanepid apeluje do grzybiarzy o ostrożność. 

— Cały czas udzielamy porad grzyboznawczych, osoby, które nie są pewne swoich zbiorów mogą je przynieść do nas. Możemy odpowiedzieć jaki to jest gatunek grzyba i sklasyfikować jego wartość w tym czy jest to grzyb, jadalny,, niejadalnym, trujący czy śmiertelnie trujący. — mówi Renata Bezłada klasyfikator grzybów świeżych z Promocji Zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Lublinie.

Porady w  stacjach sanitano-epidemiologicznych są bezpłatne.

— Sezon grzybowy jest w pełni, dlatego zapraszamy do nas. Pracujemy od 7:30 do 15:00, można u nas uzyskać właśnie ocenę wartości grzyba, a także atest jeżeli chcemy handlować grzybami. — dodaję Renata Bezłada. 

Sezon grzybowy już wystartował, a potwierdzają to słuchacze Radia Eska, którzy podzielili się zdjęciami swoich zbiorów. Jednak niestety nie podzielili się dokłada lokalizacją gdzie znaleźli takie okazy. Zapraszamy do oglądania galerii!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE