Ratusz podjął decyzję o zamknięciu miejskich targowisk

2020-03-13 1:07
koronawirus
Autor: pixabay.com

Choć koronawirus nie dotarł do Kraśnika, Miasto próbuje podejmować kroki, które mają zapobiegać ewentualnemu rozprzestrzenianiu się pandemii. W tym celu zawieszony został handel na miejskich targowiskach.

Miejsca te będą zamknięte od piątku trzynastego marca przez kolejne dwa tygodnie. Daniel Niedziałek z Urzędu Miasta w Kraśniku, tłumaczy o które targowiska chodzi:

Zamknięte zostaną targowiska przy ulicach: Oboźnej, Fabrycznej i Strażackiej. Nie chodzi o halę targową, która jest w Kraśniku Fabrycznym, ponieważ są tam boksy sklepowe, które mogą być otwarte, natomiast te typowe targowiska zostaną zamknięte. Osoby, które dokonały wpłat rezerwacyjnych, powinny się skontaktować ze spółką miejską - Kraśnickim Przedsiębiorstwem Mieszkaniowym, które zarządza targowiskami. 

W czwartek 12 marca zawieszone  zostały także wydarzenia organizowane przez miejskie ośrodki, takie jak Centrum Kultury i Promocji, czy Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Przez najbliższe tygodnie nieczynna będzie również Miejska Biblioteka Publiczna.

Osoby, które podejrzewają u siebie zakażenie koronawirusem, nie powinny udawać się do szpitali. Zgłoszenia przyjmuje Sanepid, który uruchomił w tym celu specjalną infolinię. Numer telefonu to 800 190 590.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE