Przed nami eliminacje do Wojewódzkiego Przeglądu Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych

2020-03-06 18:35
teatr
Autor: pixabay.com

Młodzi aktorzy z Kraśnika i okolic mogą zaprezentować swoje umiejętności na deskach sali widowiskowej Centrum Kultury i Promocji. Trwa nabór do eliminacji Wojewódzkiego Przeglądu Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych.

Wśród celów wydarzenia jest: promocja twórczości grup artystycznych oraz możliwość prezentacji ich dorobku artystycznego. Podczas oceny jury weźmie pod uwagę m.in. dobór właściwego repertuaru oraz oryginalność rozwiązań scenicznych.

Więcej o nadchodzącym wydarzeniu mówi Edyta Bonys z Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku:

Przegląd adresowany jest do amatorskich teatrów – teatrów żywego słowa, teatrów lalkowych, teatrów plastycznych, teatrów tańca i kabaretów, w których wykonawcy nie przekroczyli 18. roku życia. Muszą to więc być dziecięce lub młodzieżowe amatorskie grupy teatralne. Pole do popisu jest ogromne dla instruktorów jak i samych uczniów, ponieważ tematyka nie jest narzucona z góry. Może to być zarówno adaptacja, jak i spektakl autorski.

Zapisy trwają do 10 kwietnia, a same eliminacje będą mieć miejsce 15 kwietnia w Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku przy Alei Niepodległości 44. Finał przeglądu odbędzie się 11 i 12 maja w Lublinie. Więcej informacji znajdziecie na stronie kultura.krasnik.eu.

 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE