Powiat kraśnicki przygotował 300 miejsc w razie potrzeby wprowadzenia kwarantanny

2020-03-12 23:16
koronawirus
Autor: pixabay.com

Od czasu pojawienia się koronawirusa w Polsce zmarła 1 osoba, a 51 zostało zakażonych. Na samej Lubelszczyźnie wirusem COVID-19 zaraziło się 6 osób. Mimo że pandemia nie dotarła Kraśnika, lokalne władze starają się zapobiegać jej potencjalnemu rozprzestrzenianiu.

W starostwie odbyło się spotkanie z przedstawicielami Sanepidu oraz policji i straży pożarnej. O przebiegu rozmów mówi Starosta Kraśnicki Andrzej Rolla:

Ustaliliśmy dalsze postępowanie na wypadek kwarantanny, bo takowej również możemy się spodziewać. W związku z tym na terenie powiatu przygotowane są miejsca na ewentualne przyjęcie osób. Są to miejsca użyteczności publicznej, takie jak: internaty szkolne i schroniska młodzieżowe. Docelowo jesteśmy w nich w stanie przyjąć nawet około 300 osób.

Starosta apeluje także o to, aby w związku z koronawirusem ograniczyć wizyty w urzędach jedynie do tych niezbędnych. Przypomina, że większość spraw może zostać załatwiona telefonicznie, mailowo lub listownie.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE