Kraśniccy uczniowie wzięli udział w integracyjnym balu karnawałowym

2020-02-21 18:53
karnawał
Autor: pixabay.com

Szkoła to nie tylko nauka, ale również zabawa. Przekonali się o tym uczniowie kraśnickich placówek, którzy wzięli udział w integracyjnym balu karnawałowym.

Impreza odbyła się w Zespole Szkół Specjalnych im. Ks. Jana Twardowskiego po raz ósmy. Na zabawę przybyli także uczniowie innych kraśnickich szkół oraz przedstawiciele starostwa.

Co udaje się osiągnąć dzięki tego typu inicjatywom, tłumaczy Joanna Gawędzka-Maśloch, szkolny pedagog:

Takie imprezy jak bal karnawałowy, czy generalnie spotkania integracyjne z osobami spoza szkoły wpływają przede wszystkim na strefę społeczną naszych uczniów – ich rozwój emocjonalny oraz rozwój kontaktów interpersonalnych.

Szkoła przygotowuje się już do kolejnych wydarzeń. W kwietniu odbędą się Dni Otwarte, natomiast na czerwiec planowany jest Piknik Integracyjny. Czym różnią się zajęcia w szkołach specjalnych od tych przeprowadzanych w innych placówkach, tłumaczy dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych im. Ks. Jana Twardowskiego w Kraśniku Anna Stolarska:

Mamy dużo mniejsze oddziały, dzięki czemu możemy zapewnić większą indywidualizację procesu nauczania. Jeśli chodzi o uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, to są to takie same przedmioty jak w szkole ogólnodostępnej. Mamy więc: język polski, angielski, matematykę itp., niemniej podstawa programowa jest dostosowana do możliwości naszych uczniów. Z kolei podopieczni z umiarkowanym i znacznym stopniem niepełnosprawności realizują inne przedmioty, dzięki którym mogą zdobyć optymalny poziom swojego rozwoju. Są to np.: funkcjonowanie osobiste, zajęcia rozwijające kreatywność, ale także przedmioty umożliwiające komunikowanie się.

W skład placówki wchodzą: podstawówka, zespół rewalidacyjno-wychowawczy oraz szkoła przysposabiająca do pracy. Obecnie uczęszcza tam 78 uczniów i wychowanków.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE