Pacjentka kraśnickiego szpitala zakażona koronawirusem. Oddział wewnętrzny został zamknięty

2020-05-22 14:58 Radosław Siennicki
test
Autor: pixabay.com

U jednej z pacjentek szpitala powiatowego w Kraśniku wykryto koronawirusa. W związku z tym oddział wewnętrzny placówki został zamknięty co najmniej na tydzień.

Zakażoną pacjentką jest najprawdopodobniej kobieta powyżej 60. roku życia z terenu powiatu kraśnickiego. Trafiła ona do szpitala z inną dolegliwością oraz nie wykazywała objawów koronawirusa. Udało się go wykryć, ponieważ wszyscy przyjmowani do placówki pacjenci badani są na obecność SARS-CoV-2 – w jej przypadku wynik testu okazał się pozytywny.

O działaniach, jakie podjął szpital, mówi zastępca dyrektora SPZOZ w Kraśniku Piotr Krawiec:

Oddział został zamknięty, co oznacza, że nie przyjmuje żadnych nowych pacjentów. Ze względu na to, że na oddziale jest kilkunastu pacjentów, którzy wciąż wymagają opieki medycznej, to oni zostali na oddziale, który został objęty w całości kwarantanną. Część personelu zgodziła się pracować i zostać z pacjentami – będą się wymieniać między sobą godzinami pracy.

Na oddziale wewnętrznym w dalszym ciągu będzie pracować 11 osób. Zakażona pacjentka została przewieziona do innego szpitala, w którym znajduje się oddział zakaźny.