Młodzi kraśniczanie mogą wziąć udział w konkursach recytatorskich

2020-03-05 18:54
mikrofon
Autor: pixabay.com

Młodzi recytatorzy ze szkół podstawowych będą mieć szansę zaprezentować się przed szerszą publicznością oraz zdobyć nagrody. Przed nami eliminacje do dwóch turniejów.

Pierwszym z nich będzie XIV Wojewódzki Konkurs Recytatorski w którym udział mogą wziąć uczniowie 7. i 8. klas. O utworach, jakie będzie trzeba przedstawić, mówi Edyta Bonys z Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku:

Do eliminacji Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego należy przygotować dwa utwory – wiersz i fragment prozy. Czas prezentacji nie może przekroczyć 8 minut. Utwory powinny być dostosowane do wieku i doświadczenia młodych ludzi, mówiąc kolokwialnie, powinny im pasować, w jakiś sposób wyrażać ich światopogląd i problemy.

Zgłoszenia będą przyjmowane do 13 marca, a same eliminacje odbędą się 5 dni później w Galerii Trójka w CKiP. Kolejnym wydarzeniem będzie XXXIX Mały Konkurs Recytatorski przeznaczony dla uczniów klas 1-6. Należy przygotować na niego jeden wiersz lub jeden fragment prozy. Czas występu w tym przypadku nie może przekroczyć 5 minut. Zgłoszenia będą przyjmowane do 20 marca w CKiP. Więcej informacji na temat obu konkursów znajdziecie na stronie kultura.krasnik.eu.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE