Mieszkańcy Gminy Kraśnik zapłacą więcej za wywóz śmieci. Można starać się jednak o ulgę

2020-02-03 15:12
Cena za wywóz śmieci w Gminie Kraśnik wzrosła
Autor: cocoparisienne, pixabay.com

Mieszkańców gminy Kraśnik dotknęła podwyżka stawek za wywóz śmieci. Teraz muszą oni płacić nawet dwa razy więcej. Do niedawna miesięczny koszt za osobę wynosił 8 złotych. Od stycznia cena ta wzrosła do 17-u złotych . Zmiany stawek dotknęły także właścicieli nieruchomości niezamieszkałych, czyli np. warsztatów, sklepów, czy punktów usługowych.

Na jakich zasadach będzie odbywał się odbiór śmieci mówi Wójt Gminy Kraśnik Mirosław Chapski:

Wywóz śmieci w naszej gminie do końca sierpnia, bo tak zorganizowaliśmy przetarg, będzie odbywał się raz w ciągu miesiąca. Zmiana, która weszła w życie, a będzie obowiązywała u nas od 1 września przewiduje dwukrotny odbiór odpadów między kwietniem a październikiem. To jest jedna z ważniejszych zmian, jakie zostały wprowadzone ustawą, która powoduje istotniejszy wzrost cen.


Mieszkańcy gminy mają prawo do kilkuzłotowej ulgi, jednak aby z niej skorzystać potrzebny jest kompostownik. Osoby, które chciałyby zapłacić mniej, muszą złożyć odpowiednie dokumenty do Urzędu Gminy. Aby zwolnienie obowiązywało już od stycznia niezbędne formularze należy dostarczyć do 10 lutego.

O tym terminie powinni także pamiętać właściciele nieruchomości niezamieszkałych. Urząd przypomina, że do tego czasu muszą oni złożyć deklarację o liczbie i wielkości wykorzystywanych pojemników oraz ile zużyją worków z odpadami segregowanymi.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE