Kraśnik: zalane ulice, podtopione domy. Czy Wyżnica wyleje?

2021-08-24 18:55
Zalana ul. Jagiellońska w Kraśniku
Autor: Facebook / Wojciech Wilk Zalana ul. Jagiellońska w Kraśniku

W całym regionie strażacy mają mnóstwo pracy przy wypompowywaniu wody z ulic i domów. Mieszkańcy z obawą patrzą też na Wyżnicę, której poziom co raz bardziej się podnosi. Władze miasta cały czas monitorują sytuację.

Po ostatnich obfitych deszczach, mieszkańcy Kraśnika zmagają się z zalanymi budynkami i podtopionymi posesjami. Aby ograniczyć potencjalne szkody, już w poniedziałek (23.08) zdecydowano o otwarciu śluzy przy Zalewie Kraśnickim. Dzięki temu udało się ograniczyć ilość wody, która z rzeki wylała się na ul. Jagiellońską.

Służby interweniowały przy zabezpieczaniu zbiornika przy ul. Cegielnianej. Władze miasta – z burmistrzem Wojciechem Wilkiem na czele – cały czas monitorują sytuację.

Straż pożarna wyjeżdżała kilka razy do podtopionych budynków. Niestety prognozy na najbliższe dni nie napawają optymizmem. Opady deszczu mają nas nie opuszczać przez co najmniej kilka dni.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE