Kraśnik: Ruszył, pierwszy w regionie, Punkt Szczepień Powszechnych na COVID-19. [GALERIA]

2021-04-19 14:19 Artur Mazurek
Powszechny Punkt Szczepień w Kraśniku
Autor: Artur Mazurek

Obiekt jest dostępny dla mieszkańców od poniedziałku 19 kwietnia. Przez pierwsze 2 godziny zaszczepiło się tu ponad 70 osób.

Powszechny Punkt Szczepień znajduje się w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 5 przy ul. ks. Popiełuszki 1.

Jak mówił wojewoda lubelski Lech Sprawka, obiekt powstał dzięki ścisłej współpracy samorządów z władzami województwa i jednostkami leczniczymi:

Dzisiaj ważny dzień, nie tylko dla Kraśnika, ale dla całego województwa lubelskiego. Uruchamiamy pierwszy Powszechny Punkt Szczepień. W naszym województwie proces tworzenia tych 27-miu Powszechnych Punktów Szczepień przebiegał w sposób bardzo harmonijny, bez żadnych sporów.

Każdego dnia, może tu być zaszczepionych nawet 400 osób.

Proces powstania Punktu Szczepień Powszechnych przebiegł bardzo sprawnie. O tym mówi dyrektor lubelskiego oddziału NFZ, Karol Tarkowski:

W piątek była tu kontrola, w sobotę przyszły szczepionki, a w poniedziałek w przeciągu kilku godzin wykonano 70 szczepień. Liczymy, że tych szczepień będzie jeszcze więcej.

Władze samorządu zachęcają mieszkańców regionu do zapisywania się na szczepienie w tej placówce. Zapisać się mogą także osoby, które mają szczepienie w późnym terminie. W Kraśniku jest dużo wolnych miejsc, dzięki czemu można zaszczepić się szybciej.