Kraśnik: Nie zatrzymał się do kontroli. Ucieczkę zakończył na znaku drogowym i altanie śmietnikowej

i

Autor: Policja Kraśnik

Kraśnik: Nie zatrzymał się do kontroli. Ucieczkę zakończył na znaku drogowym I altanie śmietnikowej

2022-04-18 9:56

Nawet do 5 lat w więzieniu może spędzić 33-latka, który w Kraśniku uciekał autem przed policyjną kontrolą. Gdy uderzył w znak drogowy i altanę śmietnikową, ucieczkę kontynuował pieszo. Chwilę później został zatrzymany pomiędzy blokami. Mężczyzna nie miał uprawnień do kierowania pojazdami i był pijany.

W niedzielę po godzinie 18:00 jadący jedną z kraśnickich ulic kierowca wzbudził podejrzenia patrolujących funkcjonariuszy drogówki, gdy postanowili dokonać kontroli pojazdu dając sygnały do zatrzymania, kierowca ruszył przed siebie.

— Policjanci podjęli za nim pościg, jednak kierujący zignorował sygnały świetlne i dźwiękowe, po czym przyspieszył gwałtownie i ruszył w stronę uliczki osiedlowej. Tam nie dostosował prędkości i uderzył w wiatę śmietnikową i znak drogowy. Następnie mężczyzna podjął ucieczkę pieszo w kierunku osiedla. Funkcjonariusze ruszyli za nim w pogoń.  Zatrzymali uciekiniera po kilkuset metrach. Okazało się, że 33-latek nie posiada uprawnień do kierowania. Na komendzie podczas badania stanu trzeźwości okazało się, że ma ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. — informuje młodszy aspirant Paweł Cieliczko z kraśnickiej komendy.

33-latkowi teraz może grozić kara do 5 lat więzienia za ucieczkę i niezatrzymanie się do kontroli, jazdę w stanie nietrzeźwości, spowodowanie kolizji i kierowanie bez uprawnień. Mundurowi apelują, by ostatniego dnia świąt nie wsiadać za kółko pod wpływem alkoholu i zdjąć nogę z gazu! 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE