Kraśnik: Dzielnicowy uratował życie 57-latka. Policjant został wyróżniony

2021-07-05 13:20
Wyróżnienie dla sierżanta  sztabowego Sebastiana Janickiego
Autor: Starostwo Powiatowe w Kraśniku

Sierżant  sztabowy  Sebastian Janicki w ramach obchodu, poszedł odwiedzić 57-latka z niepełnosprawnością zamieszkującego samotnie jedną z posesji w gminie Kraśnik. Zaniepokoił go fakt, że mimo wielokrotnego wołania nikt nie wychodzi z mieszkania mimo uchylonych drzwi wejściowych. Policjant postanowił zbadać sytuację.

Kiedy zbliżał się do mieszkania w pewnym momencie usłyszał słabe i niewyraźne odgłosy przypominające wołanie o pomoc. Kiedy wszedł do środka, na podłodze zobaczył leżącego wycieńczonego 57-latka, który miał problemy z oddychaniem i mówieniem. Ponadto okoliczności wskazywały na to, że mężczyzna znajdował się w takiej pozycji co najmniej od kilku dni. Jako kwalifikowany ratownik medyczny, policjant sprawdził jego funkcje życiowe. Ponieważ jego stan wymagał natychmiastowej hospitalizacji, wezwał na miejsce pogotowie.

- relacjonuje młodszy aspirant Paweł Cieliczko z Komendy Powiatowej Policji w Kraśniku.

Dzięki interwencji dzielnicowego 57-latek przeżył i trafił do szpitala. 5 lipca starosta kraśnicki Andrzej Rolla wyróżnił sierż. sztab. Sebastiana Janickiego za wzorową postawę podczas pełnienia służby.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE