Kraśnicki ratusz czeka modernizacja? Urząd Miasta czeka na projekty przebudowy

2020-04-01 16:18
Kraśnik
Autor: Urząd Miasta w Kraśniku

Kraśnicki Ratusz czeka na oferty firm, które zajmą się przygotowaniem dokumentacji związanej z remontem budynku Urzędu Miasta. Plan ma uwzględniać m.in. przebudowę wejścia głównego i dostosowanie go do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Rada Miasta Kraśnik w zeszłym roku uchwaliła, że na remont budynku zostanie przeznaczonych 200 tysięcy złotych. Ratusz chce, aby poza przebudową wejścia, projekt uwzględniał również: umieszczenie podświetlanego napisu, wymianę kilku okien oraz modernizację części elewacji. Miasto czeka na oferty przedsiębiorstw do piątku 3 kwietnia.

Nie jest jednak pewne, czy sam remont faktycznie dojdzie do skutku. Mówi o tym Daniel Niedziałek z Urzędu Miasta w Kraśniku:

Sytuacja dość diametralnie się zmieniła, jeśli chodzi o priorytety związane z miejskimi wydatkami i planowanymi inwestycjami. To jest jedno z tych przedsięwzięć, które zostaną zapewne ponownie przemyślane przez radnych, w kontekście nowych potrzeb związanych z epidemią. Rada Miasta będzie musiała zastanowić się nad tym, jak przeformatować plany związane z dochodami i wydatkami miasta w obliczu sytuacji, która teraz zaistniała. Przetarg na dokumentację jest ogłoszony, dlatego że budżet jest uchwalony w takim, a nie innym kształcie i obowiązkiem burmistrza jest jego realizacja. Niemniej, wszystko może jeszcze ulec zmianie.

Ostatni remont budynku miał miejsce kilkanaście lat temu, kiedy to wykonano jego termomodernizację. Najnowszą inwestycją związaną z tym terenem, było zeszłoroczne stworzenie nowego parkingu za Urzędem Miasta.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE