Kraśnicki pięściarz Oskar Mikołajczak wraca na ring. Niebawem zadebiutuje jako senior

2020-02-26 9:10
Rękawice bokserskie
Autor: pixabay.com

Na ring powraca jeden z najbardziej utytułowanych młodych kraśnickich pięściarzy. Mowa o Oskarze Mikołajczaku, który jest wychowankiem Klubu Sportowego „Za Bramą”.

W kategorii juniorów Oskar jest m.in. dwukrotnym medalistą Mistrzostw Polski, medalistą Pucharu Polski oraz złotym medalistą gwardyjnych Mistrzostw Polski. Do boksu wraca po rocznej przerwie, której przyczyną było zerwanie więzadła krzyżowego.

Kraśnicki pięściarz w lutym udał się na obóz szkoleniowy do Karlina, gdzie trenował z zawodnikami najmocniejszego w Polsce klubu Skorpion Szczecin. O tym, jak przebiegały treningi, mówi trener Oskara - Marcin Machul:

W klubie tym trenerami są Karol Chabrow, czyli były szkoleniowiec Polskiej Kadry Narodowej, a także Marcin Stankiewicz – były trener młodzieżowej kadry Polski. Podczas treningów zawodnicy skupiali się głównie na technice. Na pewno tutaj w Kraśniku, a nawet na Lubelszczyźnie, ciężko byłoby mu znaleźć partnera w jego wadze i z jego umiejętnościami, a tam miał takich kilku.


Zawodnik niebawem zadebiutuje jako senior. 14 i 15 marca wystąpi on na Mistrzostwach Okręgu Lubelskiego.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE