Kraśnicka uchwała anty-LGBT przyczyną zawieszenia współpracy z francuskim miastem

2020-02-27 23:57
miasto
Autor: P.poschadel

Francuskie miasto Nogent-Sur-Oise zawiesza współpracę z Kraśnikiem. Powodem takiej decyzji jest ubiegłoroczna uchwała o utworzeniu w mieście strefy wolnej od ideologii LGBT.

Takie stanowisko przyjęła wtedy Rada Miasta. „Za” było 16 spośród 21 samorządowców. Podobne uchwały przyjęto również m.in. w Urzędowie i Świdniku. Francuzi o swojej decyzji poinformowali za pomocą mediów społecznościowych. W opublikowanym poście możemy przeczytać, że tamtejsi radni są „zaskoczeni i zszokowani”.

O stanowisku Ratusza mówi Daniel Niedziałek z Urzędu Miasta Kraśnik

Ta decyzja Nogent-Sur-Oise ma podwójny kontekst. Pierwszy wiąże się z tym, że we Francji odbywają się wybory lokalne i tamtejsi politycy działali pod presją opinii publicznej, ale jest to uwarunkowane chwilą. Po drugie, z wypowiedzi burmistrza Jean-François Dardenne dla francuskich mediów wnioskujemy, że Francuzi są zaskoczeni i nie akceptują treści tej uchwały, a także są zaskoczeni jej podjęciem.

Do Kraśnika wciąż nie wpłynęło oficjalne stanowisko władz francuskiego miasta w sprawie zawieszenia partnerstwa. Cała sytuacja będzie najprawdopodobniej przedmiotem rozmów podczas piątkowych obrad Rady Miasta.

Partnerstwo pomiędzy Kraśnikiem a Nogent-Sur-Oise trwa od 15 lat. Opiera się ono przede wszystkim na wzajemnych wizytach młodych piłkarzy z obu miast. W tym roku to francuscy zawodnicy mieli przyjechać do Polski, jednak kwietniowa wizyta została odwołana.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE