Kraśnicka policja podsumowała 2019 rok

2020-02-24 11:46
odprawa roczna
Autor: KPP w Kraśniku

W kraśnickiej Komendzie Powiatowej Policji odbyła się odprawa roczna. Podczas niej przedstawiono statystyki za 2019 rok.

W tym czasie w powiecie doszło do niemal 1400 przestępstw, czyli o ponad 700 mniej niż w 2018. Jednocześnie, nieznacznie zmalała ich wykrywalność, która w 2019 wyniosła 89%, co jest spadkiem o ponad 3 punkty procentowe w porównaniu do poprzedniego roku.

Więcej o odprawie mówi rzecznik kraśnickiej komendy aspirant sztabowy Janusz Majewski:

Jest to taka ocena działania naszej jednostki przez naszego zwierzchnika – Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie. Corocznie odbywa się narada, na której są przekazywane wyniki pracy, jak i perspektywy pracy na kolejny rok. Podczas ostatniej odprawy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego insp. Radek Bąchór pochwalił naszą jednostkę, oceniając ją w stopniu bardzo dobrym. Na te wyniki składa się praca wszystkich policjantów.

Badania pokazują, że średni czas dojazdu na interwencję od momentu otrzymania zgłoszenia wyniósł niecałe 8 minut w przypadku zdarzeń pilnych. Przy zwykłych, czas ten wydłużał się do 12 minut. W 2019 roku funkcjonariusze przeprowadzili łącznie ponad 6500 interwencji.

Choć ogólna liczba przestępstw zmalała, to sytuacja na drogach pozostaje na bardzo podobnym poziomie. W zeszłym roku na terenie powiatu doszło do 726 kolizji oraz 64 wypadków, w których zginęło 7 osób, a 69 zostało rannych. Ich najczęstszą przyczyną była prędkość, która odpowiadała za 25% wszystkich zdarzeń na drodze. Na kolejnym miejscu znalazły się: nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu oraz nieprawidłowe zachowanie się wobec pieszych – oba czynniki spowodowały po 19% wszystkich zdarzeń drogowych na terenie powiatu kraśnickiego. Policjanci w 2019 dokonali łącznie niemal 35 tysięcy kontroli trzeźwości, co pozwoliło na wykrycie prawie 260 nietrzeźwych kierowców. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE