Kraśnicka drużyna robotyczna Spice Gears reprezentowała Polskę na międzynarodowych zawodach

2020-11-19 14:01 RS
Spice Gears
Autor: https://www.facebook.com/spicegears

Kraśnicka drużyna Spice Gears reprezentowała Polskę podczas międzynarodowych zawodów w dziedzinie robotyki o nazwie First Global Challenge. Jej członkowie zdobyli 30. miejsce na 175 państw biorących udział w turnieju.

Najbardziej niezawodne auta | ESKA XD - Prosto z salonu #11

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Zawody były wyjątkowe, ponieważ ze względu na pandemię koronawirusa po raz pierwszy odbywały się w pełni online. Uczestnicy przez 3 miesiące mieli do wykonania łącznie 25 zadań. Mówi o nich mentor drużyny Spice Gears Bartosz Pisiak:

Były to zarówno tzw. zadania techniczne, czyli wykonanie jakiegoś mechanizmu czy przygotowanie jakiegoś elementu areny, czy może też zastosowanie pewnych mechanizmów w praktyce, jak i tzw. zadania „social”. Były one związane z komunikacją między drużynami, miedzy ludźmi czy np. władzami miasta, czy może nawet gdzieś szerzej. Polegały one na tym, żeby zainteresować lokalną społeczność działaniami technologicznymi.

Kraśnicka drużyna najlepiej zaprezentowała się pod kątem technicznym, zdobywając w tej kategorii niemal komplet punktów. Spice Gears zostało ponadto wyróżnione przez jury jedną z nagród. Terminy kolejnych rozgrywek, w których wezmą udział kraśniczanie, poznamy na początku stycznia.