Kraśniccy seniorzy mogą skorzystać z pomocy miasta w dotarciu do punktów szczepień

2021-01-22 15:19
szczepienie
Autor: pixabay.com

W przyszłym tygodniu ruszą szczepienia seniorów przeciw Covid-19. W Kraśniku będą się one odbywać w 6 punktach.

Jak zrobić 10000 kroków? [TEST] | ESKA XD - Fit vlog #14

W celu umówienia na szczepienie pacjenci mogą skorzystać z infolinii 989, z Internetowego Konta Pacjenta, zrobić to za pośrednictwem placówki, w której wystawiono im e-skierowanie lub też bezpośrednio w punkcie szczepień. Niektórym seniorom w dotarciu na miejsce pomoże kraśnicki Ratusz. Więcej szczegółów zdradza burmistrz Kraśnika Wojciech Wilk:

Oczywiście trzeba spełnić pewne warunki, bo głównie chodzi o osoby posiadające orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym, osoby posiadające pierwszą grupę, bądź też osoby z określonymi schorzeniami. Będziemy również pomagać osobom, które mają na przykład obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego punktu szczepień. Wszystkie te osoby mogą skorzystać z dowozu realizowanego przez nasz samorząd. Szczegółowe informacje dotyczące transportu mieszkańców do punktów szczepień można uzyskać pod numerem infolinii Urzędu Miasta: 72 18 50 550 (czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 15:00). 

W ramach wsparcia Ratusza, kraśniccy seniorzy cały czas mogą otrzymać darmowe, ciepłe obiady, które zostaną im dostarczone do domów. Kolejną inicjatywą Urzędu Miasta w Kraśniku jest akcja bezpłatnej pomocy w zakupach oraz innych codziennych sprawach. Więcej informacji na tym wszystkich programów znajdziecie na stronie krasnik.eu.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE