Kraśniccy piłkarze przygotowują się turnieju

2020-02-04 16:01
piłka nożna
Autor: pixabay.com

Młodzi sportowcy z Kraśnika po raz kolejny zmierzą się z drużynami z całego województwa. To za sprawą piłkarskiego turnieju MUKS Cup 2020

W związku z panującą zimą rywalizacja będzie odbywać się na boiskach do piłki halowej, a składy zagrają w systemie 4+1. W większości mecze będą rozgrywane przy pełnowymiarowych bramkach, jednak dla najmłodszych zostaną one odpowiednio zmniejszone.

O tym, jak podczas turnieju dotychczas radzili sobie kraśniczanie, mówi prezes MOSiR-u Rafał Tomiło:

Turniej halowy jest turniejem bardzo specyficznym, ponieważ na co dzień nasi wychowankowie trenują na boiskach trawiastych, hala jest zupełnie inną nawierzchnią. Różnie to bywało – i wygrywaliśmy, i przegrywaliśmy, i byliśmy na podium, i czasem w ogóle ten turniej nie wyszedł, ale myślę, że tutaj miejsca nie są najważniejsze. Najważniejsza jest dobra zabawa tych naszych młodych piłkarzy i piłkarek, tu miejsca nie mają znaczenia.

Najbliższy mecz odbędzie się w sobotę 8 lutego o godz. 9 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 5, gdzie będziemy mogli podziwiać zmagania piłkarzy w kategorii Żaka. Dzień później zagrają zawodnicy klasy Orlik Młodszy. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE