Kraśniccy piłkarze przygotowują się turnieju

2020-02-04 16:01 Radosław Siennicki
piłka nożna
Autor: pixabay.com

Młodzi sportowcy z Kraśnika po raz kolejny zmierzą się z drużynami z całego województwa. To za sprawą piłkarskiego turnieju MUKS Cup 2020

W związku z panującą zimą rywalizacja będzie odbywać się na boiskach do piłki halowej, a składy zagrają w systemie 4+1. W większości mecze będą rozgrywane przy pełnowymiarowych bramkach, jednak dla najmłodszych zostaną one odpowiednio zmniejszone.

O tym, jak podczas turnieju dotychczas radzili sobie kraśniczanie, mówi prezes MOSiR-u Rafał Tomiło:

Turniej halowy jest turniejem bardzo specyficznym, ponieważ na co dzień nasi wychowankowie trenują na boiskach trawiastych, hala jest zupełnie inną nawierzchnią. Różnie to bywało – i wygrywaliśmy, i przegrywaliśmy, i byliśmy na podium, i czasem w ogóle ten turniej nie wyszedł, ale myślę, że tutaj miejsca nie są najważniejsze. Najważniejsza jest dobra zabawa tych naszych młodych piłkarzy i piłkarek, tu miejsca nie mają znaczenia.

Najbliższy mecz odbędzie się w sobotę 8 lutego o godz. 9 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 5, gdzie będziemy mogli podziwiać zmagania piłkarzy w kategorii Żaka. Dzień później zagrają zawodnicy klasy Orlik Młodszy.